Zábava v Krkonoších – to nejsou jenom letní či zimní sporty a výlety, ale také různé aktivity pro děti, které můžou provozovat v zábavních parcích, kde se můžou šplhat, klouzat, skákat, malovat, tvořit…

Zábava v Krkonoších – nabídka

Areál pro malé i velké děti plný prolézaček,  dlouhých adrenalinových skluzavek , velikých trampolín a s nafukovacím hradem je nejoblíbeněším místem dětí v Peci pod Sněžkou. Návštěvníkům Relaxparku je k dispozici bobová dráha, skluzavky, trampolíny, lanový park, jízda na kladce, pro nejmenší dětské hřiště a můžete si tu také posedět u dobrého pití a jídla ve snack baru.

Více info na: https://www.relaxpark.cz/lemurie.html

Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka se prostírá mezi poznáním přírody, zážitkem z architektury a fantaskní hravostí ve výšce 1062 m n. m. Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. Strčit hlavu do tlamy rysovi, povozit se jelenovi v paroží, změřit síly s výbojnými mravenci nebo vyšplhat čápovi do hnízda může být poučné, stejně jako zábavné.

Více info na: https://www.pec-ka.cz

Dětský lanový park Špindlerův Mlýn

U adrenalinového centra, které se nachází směrem z centra k lanovce Medvědín, najdete dětský lanový hrad pro menší děti, kde se vašim dětem bude líbit natolik, že už nebudou chtít pokračovat za dalším cílem vašeho výletu.

Středisko volného času Trutnov

Nový zrekonstruovaný areál Střediska volného času je bohatší o originální volnočasový park. Venkovní prostory zdobí stromová zeleň, která byla z části využita pro stavbu dobrodružného hřiště a lanového parku. Další součást areálu tvoří dětské hřiště, dřevěné altány + ohniště, mlhoviště. 

Farma Hucul

Hřiště je součástí komplexu farmy huculských koní na Janově hoře. Dětské hřiště postavili a průběžně udržují studenti fakulty figurativního sochařství Vysokého učení technického v Brně. Mimo zimní měsíce v něm skotačí stádečko ekologicky chovaných koz, které si na farmě pořídili pro radost vlastní i radost malých návštěvníků.

Farmapark Muchomůrka

Myšlenka Farmaparku Muchomůrka vznikla v roce 2008, kdy se nám narodila dcera Johanka. Po dvou letech jsem začal stavět první pískoviště a houpačku. Moje záliba, navrhování zahrad, mě dovedla k myšlence vytvořit Johance pohádkovou zahradu se spoustou zvířátek.

V roce 2013 jsem navrhl a zhotovil stezku Krakonošova Muchomůrka, na stezce je celkem deset zastavení. Jsou zde obří lavice, stoly, židle, dokonce i postel, ale také Krakonošovi pomocníci s dřevěnými knihami. Autorem textů a ilustrací knih byla výtvarná dílna Bosorka z Janských Lázní.

Stezka Krakonošova Muchůmůrka Vás dovede krásnou historickou alejí přímo k nepřehlédnutelnému Krakonošovu domečku u Farmaparku.

Projekt byl zhotoven pro Město Svoboda nad Úpou, které na něj získalo dotaci z programu rozvoje venkova, prostřednictvím MAS Krkonoše.

Více info na: http://www.farmapark-muchomurka.cz/onas.php