Ski areály Krkonoše – ráj zimních sportů. Jsou perfektní pro vyznavače sjezdovSlého lyžování, běžek i snowboardingu. Krkonošská lyžařská střediska jsou vybavena moderními lanovkami, zasněženými sjezdovkami a upravovanými běžeckými stopami.

Ski areály Krkonoše – znáte je všechny?

Ski areál Černý Důl

Patří mezi zimní střediska SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. Na 1 skipas tak můžete lyžovat na 50 km sjezdovek, střediska jsou navíc propojeny skibusy. 

V areálu je k dispozici 8,5 km sjezdovek modré a červené obtížnosti. Na vrcholky vás vyvezou 2 sedačkové lanovky a 5 vleků. Využít lze lyžařskou školu, půjčovnu a skiservis. Pro děti je připraven LIVE park s pojízdným kobercem, dětským vlekem a lyžařskou školou. Najdete tu Funline – zábavnou trať s klopenými zatáčkami a obřím slalomem s časomírou.

Ski areál Mladé Buky

Zajezdit si můžete na 5,1 km upravovaných sjezdovkách a na vrchol se vyvést 7 vleky a třísedačkovou lanovkou. Večerní lyžování si užijete na osvětlených sjezdovkách v celkové délce 4,1 km. Využít lze Snowpark pro děti i pokročilé snowboardisty, dětský park, půjčovnu a skiservis, lyžařskou školu pro děti i dospělé a bobovou dráhu s celoročním provozem.

Ski areál Strážné

Nabízí skvělé zázemí pro zkušené lyžaře i děti. Zajezdit si můžete na 4 sjezdovkách s modrou a červenou obtížností a na vrcholky vás vyvezou 4 vleky. Večerní lyžování probíhá na sjezdovce Kolonka. K dispozici jsou lyžařské školy a půjčovny a dětský vlek s mírným cvičným svahem.

Ski areál Kamenec

Zajezdit si můžete na 3 sjezdovkách, modré nebo červené obtížnosti a na vrchol vás vyvezou 2 vleky. Večerní lyžování probíhá na osvětlené sjezdovce o délce 1,1 km. Využít lze dětský park i s výukou lyžování, půjčovnu a skiservis a lyžařskou školu pro děti i dospělé. 

Ski areál Velká Úpa

Areál nabízí skvělé lyžování na 2,4 km sjezdovek modré a červené obtížnosti, na jejichž vrcholky vás vyveze 1 sedačková lanovka a 3 vleky. Večerní lyžování je pro vás připraveno na sjezdovce Modřín. K dispozici je lyžařská škola, půjčovna a skiservis. Děti mohou vyzkoušet lyžování v LIVE parku s pojízdným kobercem. V okolí areálu je pravidelně upravováno 5 km běžeckých tratí.

Ski areál Benecko

Zajezdit si můžete na 5,5 km sjezdovek všech obtížností a na vrcholky vás vyveze čtyřsedačková lanovka, 10 vleků a 2 dětské pásy. Večerní lyžovačku si užijete na sjezdovce u vleku HSK a lanovky Kejnos. K dispozici jsou lyžařské školy, půjčovny a skiservisy. Využít můžete i další zimní zábavu jako například 2 snowtubingy, 2 dětské parky a snowpark, hopstrádu, měřený slalom, radar rychlosti nebo si sjet z kopce na sáňkách či bobu.

Herlíkovice a Bubákov

Areály nabízí skvělé podmínky pro začínající lyžaře i zkušené snowboardisty. Jezdit můžete v těchto zimních střediscích na jeden skipas. Zajezdit si můžete na 12 sjezdovkách všech obtížností a na vrcholky vás vyveze kabinková lanová dráha, 2 čtyřsedačkové lanovky a 5 vleků.

Svatý Petr

Svatý Petr, oblíbená část Skiareálu Špindlerův Mlýn, nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Na trati Audi Race Track si navíc můžete poměřit svůj zajetý čas s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.  

V areálu Svatý Petr najdete kvalitně upravené sjezdovky s různou náročností a koná se zde velké množství sportovních akcí, včetně těch mezinárodních. Na vrchol sjezdovek lyžaře dopraví celá řada lanovek a vleků, ze Svatého Petra na Pláň se dokonce svezete pohodlnou vyhřívanou šestisedačkou, která je takovým „rolls-roycem“ mezi sedačkovými lanovkami v Česku.

Medvědín

Nejvýše položený vrchol Skiareálu Špindlerův Mlýn, který se nejčastěji ze všech celoročně doslova „koupe ve slunci“.

Na Medvědíně si můžete zalyžovat jak na nenáročné modré sjezdovce, tak i na dvou červených, z nichž jedna patří se svými 60 m mezi nejširší sjezdovky v Česku. Medvědínský areál ale nabízí sjezdařský zážitek i pro zkušené a náročné lyžaře na sjezdovce černé. 

Horní Mísečky

Nejnovější částí Skiareálu Špindlerův Mlýn je areál Horní Mísečky, který je ideální zejména pro rodiny s dětmi.

Zdejší mírná a široká sjezdovka je skvělá hlavně pro děti, začínající lyžaře a snowboardisty. Všichni si na Mísečkách navíc můžou užít takzvaný funtrack umístěný v horní části, ve kterém jsou vytvořeny nejrůznější boule, vlny, klopené zatáčky a další prvky pro ještě větší zábavu při lyžování.

Více info na www.krkonose.eu