Sáně a sáňkování v Krkonoších – sáňkovat lze v Krkonoších prakticky kdekoliv, ale bezpečnost dětí je zcela na bedrech rodičů. Nicméně v Krkonoších je několik opravdu dobrých lokalit vhodných na sáňkování. Sáňkování na sjezdovkách rozhodně nedoporučujeme!

Sáně a sáňkování

Sáňkařská dráha Špindl

Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to jsou vaše jedinečné zážitky na sněhu. Dráha se nachází ve Špindlerově Mlýně a při jejím zdolávání si užijete bezmála 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

Hledáte parádní zážitek na víkend nebo jen večerní super program po lyžování? Chcete navštívit Krkonoše a přemýšlíte, jaká aktivita zpestří vaši dovolenou? Přijďte zkusit sáňkování – zimní sport, který do Krkonoš dorazil dávno před prvními lyžaři. Na sáňkách si užijí spoustu zábavy všichni, rodiče s dětmi, parta kamarádů i firemní klientela…

A že se vám nechce šlapat do kopce a táhnout sáňky? Žádný problém. V každé vstupence na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní. Stačí se vhodně obléknout, přibalit spoustu dobré nálady a vybrat si, zda vyzkoušíte denní nebo noční jízdy na osvětlené dráze. O zbytek se už postaráme my.

Více info na: https://www.sankarska-draha.cz

Černohorská sáňkařská cesta

Trasa Černohorské sáňkařské cesty vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu. Cesta s převýšením 560 m je dlouhá 3,5 kilometru. 

Start sáňkařské cesty najdete u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře a to na rozcestí pod Sokolskou boudou. Trasa sáňkařské cesty 4x křižuje sjezdovky. Na těchto kříženích je třeba sesednout ze saní a sjezdovku přejít. Při dojezdu do Janských Lázní nejezděte na saních na most pro lyžaře, ale využijte podchod pod silnicí. Nájezd do podchodu se nachází vlevo vedle mostu. Trasa končí u dolní stanice kabinkové lanovky.  

Provozní doba sáňkařské cesty je od 9.00 do 16.00 hodin, v závislosti na sněhových podmínkách. Aktuální informace o provozu naleznete v hlavičce této stránky.  

Využití sáňkařské cesty během denního provozu je bezplatné a je na vlastní nebezpečí. Při pohybu na Černohorské sáňkařské cestě prosím dodržujte tato pravidla.

Pokud chcete vyrazit na večerní sáňkování s průvodcem ze SkiResort Live, je třeba si předem rezervovat místo, a to nejpozději do 15:00. Aktivita je zpoplatněná. 

Více info zde: https://www.skiresort.cz/aktivity/sankarska-cesta/

Rodinné sáňkování Ski areál Modrá Hvězda

Skiareál u Modré hvězdy se nachází v těsné blízkosti náměstí v Horní Rokytnici nad Jizerou, asi 100 m od konečné zastávky autobusu. Profilem a šířkou sjezdovky je zejména vhodný pro začínající lyžaře a snowboardisty, rodiny s dětmi a lyžařské výcvikové kurzy. Skiareál u Modré hvězdy má společné jízdenky s areálem Bahýnka.

Více info zde: https://www.rokytnice.com/cs/lyzovani/skiareal-u-modre-hvezdy

REZERVACE POBYTU