V posledních letech jejich obliba vzrostla přímo raketově. Co jsou pivní lázně? Nebojte se, nemusíte se koupat ve vychlazeném pivu… Jedná se o teplou koupel s přísadami, z nichž se vaří pivo – kvasnic, chmelu a dalších surovin. Pivní lázně doplňují ochutnávky piv, odpočinek na lůžku z ovesné slámy, finská sauna a další kratochvíle.

Pivo se přidávalo do koupelí již od starověku, kdy se ovšem vyrábělo pouze z obilného sladu s různými dochucovadly. 

Moderní lázně, tedy proceduru blahodárnou pro lidský organismus, datujeme až od konce 20. století. Vlastní kapitolu pivních koupelí odstartoval pivovar Klosterbrauerei Neuzelle v Německu. Zde začali návštěvníkům přidávat pivo do horkých koupelí od roku 1997. Od té doby zažívá tato wellness procedura veliký zájem a pivní lázně se otevírají po celém světě.

První pivní lázně v České republice založili v Chodové Plané na Tachovsku při pivovaře Chodovar, který je začal provozovat od roku 2006. Česká republika je pro pivní koupele zemí zaslíbenou.

Pivní Lázně Krkonoše – nabídka

Novosad A Syn

Pivní lázeň je připravena v rehabilitační vaně z přírodní horské neupravované vody o teplotě 36°C. Hlavní přísadou koupele je 5 litrů světlého a 5 litrů tmavého nefiltrovaného nepasterizovaného kvasnicového piva a drcený chmel. Po koupeli je host uložen na lůžko v prostoru pro relaxaci, zabalen do prostěradla a deky z mikrovlákna a při tlumeném osvětlení a příjemné hudbě nastává fáze uklidnění organismu.

Více info na: http://www.sklarnaharrachov.cz/kontakt

Luční bouda wellness

Pivní lázně poskytují originální lázeňskou proceduru, která pomáhá regenerovat celý lidský organismus a zahrnují koupel a léčivý zábal. Jsou současně doplněny nezbytnou pitnou kúrou, jak jinak než chutným zlatavým mokem PAROHÁČ. Při proceduře se zcela uvolníte a zapomenete na všední starosti.
Lázně mají pozitivní vliv na organismus, a to především díky omlazujícím účinkům živé kultury pivních kvasnic se směsí chmele. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek a uvolnění ztuhlého svalstva.

Více info na: https://www.lucnibouda.cz/wellness/

Pecký pivovar

Zrelaxujete své tělo ve stylové dřevěné vaně. V ceně je neomezená konzumace našeho piva, které si sami točíte přímo ve vaně. Po této vířivé koupeli si ještě můžete odpočinout na vyhřívaném lůžku. Naše pivní lázně jsou k dispozici každý den od 10 do 19 hodin. Procedura je určena pro 1–2 osoby.

Více info na: https://www.peckypivovar.cz/pivni-zazitky/pivni-lazne/

REZRVACE POBYTU