Chata Seibert Zahrádky

Letní dovolená

7 dnů a 7 tipů na výlety z naší chaty: 

1.   Sněžka – celodenní výlet na nejvyšší českou horu ať už lanovkou tam a zpět, nebo pěší trasou.

2.  Stezka korunami stromů – Jánské lázně. Uvidíte, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny.

3.  Lehká pěší tůra po hřebenu Krkonoš na Černou horu a zpět okolo malé ZOO na Kolínské boudě.

4.  Herní krajina Pecka –  Unikátní soubor dřevěných interaktivních soch a objektů na motivy  krkonošské fauny nabízí nadživotní setkání se zvířecími obyvateli nejvyšších českých hor. 

5.  Termální lázně Karpacz, necelých 40km od Pece pod Sněžkou se nachází polské lázeňsko-lyžařské městečko Karpacz, které Vás okouzlí nejen svojí architekturou, báječnou kuchyní ale i možností využití dvou aquaparků. Současně doporučujeme také návštěvu městečka Kowary, kde naleznete jedinečné modely hradů, zámků, klášterů nebo radnic zmenšené v poměru 1:25 včetně Sněžky, která je zde 50 krát menší než originál. Součástí parku je i velký pohádkový zábavný park.

6.  Pěší tůra z Pece přes  Modrý důl – Richtrovy boudy  a zpět do Pece pod Sněžkou. Přibližně 12 km pěší tůra s převýšením 400m Vám nabídne jedinečné scenérie horských masívů Luční a Studniční hory, ale i odpočinkovou procházku údolím Zeleného potoka.

7.  Cyklistické výlety v Krkonoších, které můžete realizovat díky několika půjčovnám kol nebo elektrokol. Pec pod Sněžkou a její okolí nabízí velké množství značených, různě náročných cyklotras. Počáteční výškový rozdíl lze snadno překonat pomocí lanovky – přepravu kol nabízí lanovka na Hnědý vrch, Portášky i na Černou Horu v Janských Lázních. Od června do září je možné využít pravidelné linky Krkonošských cyklobusů