Běžkařské tratě a stopy Krkonoše – najdete zde více než 600 km upravovaných běžeckých stop. Celými Krkonošemi, od Žacléře po Harrachov, prochází páteřní lyžařská běžecká trasa Krkonošská magistrála dlouhá 71 km. Na ni navazuje 340 km místních lyžařských tras, 89 km závodních běžeckých tras a 100 km místních lyžařských tras v podhůří Krkonoš.

Běžkařské tratě – výběr

Žalská trasa 6 km

Trasa začíná na Rovince, kam přijedete buď od Horních Míseček nebo z Benecka. Vede přes závodní běžecké tratě na Benecku, Zadní a Přední Žalý na Křížovky. Za pěkného počasí je možné navštívit rozhlednu na Předním Žalý, odkud je rozhled na celé Krkonoše a Podkrkonoší. Z Křížovek je možné za dobrých sněhových podmínek dojet na lyžích po rolbou upravené trase do Vrchlabí. 

Více info na: https://www.krkonose.eu/zalska-trasa

Krkonošská magistrála

Krkonošská magistrála je páteřní běžecká trasa, která křižuje krkonošské hřebeny od Harrachova po Žacléř v celkové délce 71 km. Doporučujeme proto její zdolání rozdělit alespoň na dvě části. Východní část vede přes hřebeny středních a východních Krkonoš a nabízí jedinečné výhledy a zasněžená panoramata. 

Rovinka

Jedná se o nenáročnou trasu dlouhou 14 km. Začíná na Horních Mísečkách a vede přes Rovinka na Křížovky. Horní Mísečky – Třídomí – Rovinka – Velbloudí cesta – Křížovky, bus

Běžecký areál Vrchlabí

Ve Vejsplaších v okolí rybníku Kačák se nachází více než 7 km pravidelně upravovaných tratí vhodných pro všechny běžkaře. Více než polovina z nich je uměle zasněžována a osvětlena. K dispozici je také žákovská biatlonová střelnice pro vzduchovky. 

Tratě ve Vejsplaších slouží jak rekreačním běžcům, tak k tréninku lyžařským nadějím ze Spartaku Vrchlabí a TJ SVS Krkonoše Vrchlabí. Tyto oddíly také za podpory města zajišťují úpravu včetně technického zasněžování a osvětlení.

Závodní okruhy Horní Mísečky

V areálu Horní Mísečky je k dispozici běžkařský stadion, který nabízí perfektně upravené tratě pro klasické lyžování i bruslení.

Tratě v délkách 1,5 km, 2 km, 3 km, 5 km, 7,5 km a 10 km splňují parametry pro světový pohár. V prostoru startu a cíle jsou k dispozici šatny, sociální zařízení a občerstvení.